logo iszczecinek.pl

Polecamy aaaa Przykładowy nowy artykuł I Święto Wojska Polskiego. Złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego Zlotowicze z Bornego ponownie zawitali do Szczecinka Średnie wykształcenie medyczne gwarancją zatrudnienia Polecamy

Rower dla każdego niepełnosprawnego dziecka

18.12.2013 08:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Rower dla każdego niepełnosprawnego dziecka - brak
fot. Fundacja Eco Textil

20 niepełnosprawnych dzieci co miesiąc otrzyma trójkołowe rowery, specjalnie przygotowane do użytku osób niepełnosprawnych. Fundacja Eco Textil szuka dzieci niepełnosprawnych, które potrzebują takich rowerów.

Na zakup trójkołowych rowerów możliwe jest otrzymanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podania na ten cel można składać do Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. W przypadku, kiedy osoba niepełnosprawna otrzyma część środków na ten cel, Fundacja pokryje pozostałą część leżącą po stronie niepełnosprawnego.

Fundacja czeka także na zgłoszenia osób, które nie otrzymają dofinansowania z PFRON. W tych przypadkach Eco Textil ufunduje zakupiony z własnych środków rower rehabilitacyjny.

Osoby, które byłyby zainteresowane otrzymaniem roweru muszą złożyć następujące dokumenty:

-podanie z prośbą o rower rehabilitacyjny ( prosimy o podanie wieku dziecka, wzrostu oraz wagi dziecka, opisanie ogólnej sytuacji życiowej, informację z jakiej instytucji otrzymali wiedzę o programie Rower dla Niepełnosprawnego, oraz pozostawienie danych kontaktowych – adres i numer telefonu)

-w przypadku dofinansowania przyznanego przez PCPR lub MOPS prosimy o przesłanie kopii stosownej decyzji

-orzeczenie o niepełnosprawności

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny  z Fundacją 600 854 648 lub mailowy: fundacja@ecotextil.pl

Więcej o Programie można znaleźć TUTAJ

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności