logo iszczecinek.pl

Dołącz do nas!

Lub

zapomniałeś hasła?

Nic nie szkodzi, podaj nam swój adres email a wyślemy Ci nowe

Czwartek, 17 kwietnia 2014
imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

Polecamy Kolizja koło Kauflanda. Zderzyły się trzy auta Nie kupuj! Adoptuj! Burmistrz: Czy potraficie wyobrazić sobie, że z kominów Krono przestanie wylatywać jakikolwiek widoczny dym? Pole, pole, łyse pole, ale mam już plan... powstaje Strefa Aktywności Rodzinnej Polecamy

Rower dla każdego niepełnosprawnego dziecka

Awatar użytkownika Marcin

Marcin 18.12.2013 08:52

A A A
Zdjęcie do artykułu Rower dla każdego niepełnosprawnego dziecka
fot. Fundacja Eco Textil

20 niepełnosprawnych dzieci co miesiąc otrzyma trójkołowe rowery, specjalnie przygotowane do użytku osób niepełnosprawnych. Fundacja Eco Textil szuka dzieci niepełnosprawnych, które potrzebują takich rowerów.

Na zakup trójkołowych rowerów możliwe jest otrzymanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podania na ten cel można składać do Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. W przypadku, kiedy osoba niepełnosprawna otrzyma część środków na ten cel, Fundacja pokryje pozostałą część leżącą po stronie niepełnosprawnego.

Fundacja czeka także na zgłoszenia osób, które nie otrzymają dofinansowania z PFRON. W tych przypadkach Eco Textil ufunduje zakupiony z własnych środków rower rehabilitacyjny.

Osoby, które byłyby zainteresowane otrzymaniem roweru muszą złożyć następujące dokumenty:

-podanie z prośbą o rower rehabilitacyjny ( prosimy o podanie wieku dziecka, wzrostu oraz wagi dziecka, opisanie ogólnej sytuacji życiowej, informację z jakiej instytucji otrzymali wiedzę o programie Rower dla Niepełnosprawnego, oraz pozostawienie danych kontaktowych – adres i numer telefonu)

-w przypadku dofinansowania przyznanego przez PCPR lub MOPS prosimy o przesłanie kopii stosownej decyzji

-orzeczenie o niepełnosprawności

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny  z Fundacją 600 854 648 lub mailowy: fundacja@ecotextil.pl

Więcej o Programie można znaleźć TUTAJ

Komentarze 0

Popularne tematy w dziale Aktualności